Co je ženská bylinná napářka a proč stojí za to ji vyzkoušet

Bylinná napářka je jedinečný způsob péče o ženské zdraví. Jedná se o tradiční metodu, která je v mnohých kulturách využívána po dlouhá staletí. V napářce se spojují účinky fytoterapie, hydroterapie, aromaterapie i termoterapie. Základem je bylinný odvar, jehož stoupající teplé výpary prohřejí nejen oblast pochvy a podbřišku, ale rozproudí krev a energii v celém těle. Současně dochází i ke vstřebání účinných látek z bylin. Jedná se o chvíli, kterou žena věnuje pouze sama sobě, má čas se zastavit a odpočívat. Vůně bylinného odvaru provoní celý byt a navodí příjemnou atmosféru. Doplní-li se tato procedura ještě příjemnou hudbou a tlumeným světlem, zažije žena pocit maximálního uvolnění a relaxace.

 

Nejčastěji používané byliny

Kontryhel, řebříček, jitrocel, měsíček, heřmánek, maliník, růže, kopřiva, jetel červený, dobromysl, dubová kůra, levandule, kokoška pastuší tobolka, řepík, slez, pelyněk, mateřídouška, šalvěj, hluchavka, rozmarýn a mnohé další. 

 

Kdy nám může napářka pomoci

Bylinná napářka má široké spektrum využití a lze ji provádět u žen téměř jakéhokoliv věku. Jen je třeba připomenout, že sama o sobě nemusí vyřešit všechny problémy. Ke každé ženě je třeba přistupovat velmi individuálně a potíže řešit komplexně. Nejčastěji se bylinná napářka využívá v těchto případech:  

 • nepravidelný menstruační cyklus
 • špinění v průběhu cyklu
 • premenstruační syndrom
 • bolestivá menstruace
 • silné nebo dlouhotrvající menstruační krvácení
 • bolesti v podbřišku
 • poševní nerovnováha
 • očista a podpora správného fungování cyklu po dlouhodobém užívání hormonální antikoncepce
 • problémy s otěhotněním
 • nerovnováha v období menopauzy
 • regenerace zjizvené tkáně po gynekologických výkonech, potratu nebo porodu

 

Napářka v období těhotenství, porodu a šestinedělí 

Ženská bylinná napářka je v mnoha kulturách využívaná pro přípravu porodních cest v závěru těhotenství. Teplá pára prohřeje oblast podbřišku a pochvy, dojde k prokrvení a uvolnění svalstva v oblasti malé pánve a podpoří se změknutí děložního čípku. Své využití má i v průběhu porodu, kdy uvolňuje porodní cesty a tím usnadňuje a urychluje porod. Teplé páry uvolňují svaly a mírní bolest způsobenou kontrakcemi. Zároveň vůně bylin navozuje příjemnou atmosféru, rodící žena se uvolní, zklidní a zaměří svou pozornost pouze sama na sebe a své miminko. Velký význam má bylinná napářka i v období po porodu, kdy s její pomocí dochází k rychlejší očistě a regeneraci dělohy.  

 

zdroj: www.steamy.cz

 

Chcete napářku vyzkoušet a nevíte, jak na to? Zajímá vás, zda by bylinná napářka byla vhodná právě pro vás? Kontaktujte mě, ráda zodpovím vaše dotazy.

 

Chcete napářku vyzkoušet a nevíte, jak na to?

Zajímá vás, zda by bylinná napářka byla vhodná právě pro vás? Kontaktujte mě, ráda zodpovím vaše dotazy.