Služby

S čím vám mohu pomoci?

Služby

S čím vám mohu pomoci?

Poskytuji komplexní a co nejvíce individualizovanou péči nejen v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí, ale můžete se na mě obrátit i v případě, že těhotenství teprve plánujete, nedaří se vám otěhotnět, či právě prožíváte ztrátu miminka.

Plodnost a menstruační cyklus

Těhotenství, porod, šestinedělí

Kojení a péče o dítě

Další služby

Plodnost a menstruační cyklus

Poradenství v oblasti přirozeného plánování rodičovství

Hledáte spolehlivou a přirozenou alternativu antikoncepce? Nebo chcete jen lépe poznat svůj cyklus, případně podpořit šance na otěhotnění? S tím vám může pomoci symptotermální metoda sledování cyklu (STM). Díky této metodě budete přesně vědět, kdy u vás probíhá ovulace, kdy se dostaví menstruace a zda je váš cyklus zdravý. Jste ochotná věnovat pár minut denně sama sobě a sledování svého těla? Pak nic nebrání tomu, abychom společně pronikly do tajů cykličnosti.

Řešení potíží s otěhotněním

Problémy s početím trápí stále více párů. Příčin může být mnoho. Často jde o kombinaci více faktorů – jak na straně ženy, tak i muže – a umělé oplodnění nemusí být ani zdaleka zárukou úspěchu. Nehledejte naděje a rady v internetových diskuzích a neutrácejte peníze za nespolehlivé ovulační testy a zázračné doplňky stravy užívané naslepo. Společně se podíváme na problém komplexně a probereme všechny možnosti. K mateřství může vést mnoho cest, je jen na vás, kterou se vydáte.

Řešení potíží s menstruačním cyklem

Máte nepravidelný cyklus nebo někdy nemenstruujete vůbec? Trpíte PMS a výkyvy nálad, únavou, bolestivou menstruací nebo špiněním v průběhu cyklu? Chystáte se vysadit antikoncepci a přemýšlíte, jak své tělo očistit a podpořit jeho fungování? Společně najdeme cestu, jak vaše tělo ozdravit a ulevit vám od všech potíží.

Společně najdeme cestu, jak podpořit vaše zdraví

Pomůžu vám pochopit, jak funguje vaše tělo a váš cyklus.

Budu vám oporou a průvodkyní na vaší cestě k mateřství.

Těhotenství, porod, šestinedělí

Konzultace

Ať jste těhotná poprvé nebo popáté, vždy může nastat situace, kdy vás bude něco trápit, nebudete si jistá a budete hledat odpovědi. Ráda zodpovím vaše otázky, probereme všechny možnosti a podpořím vás v rozhodování. Co těhotné ženy nejčastěji trápí? Otázky zdravého životního stylu, vyšetření podstupovaná v těhotenství, těhotenské obtíže, výběr porodnice, příprava porodního plánu, strach z porodu atd.

Výživové poradenství při těhotenské cukrovce

Těhotenská cukrovka se objevuje asi u 20% těhotných. Léčbu tohoto onemocnění máte především ve svých rukou – správné stravování a dostatek pohybu. Poskytnu vám informace o onemocnění a společně upravíme jídelníček tak, aby vyhovoval vám a zároveň splňoval aktuální lékařská doporučení.

Individuální předporodní příprava

Přejete si porodit dle svých přání, v klidu a bez zbytečných intervencí? Pak je důležité nezanedbat přípravu, protože jak se říká: ,,Štěstí přeje připraveným.“ Vysvětlím vám, jak porod probíhá a jak na něj můžete sebe a své tělo co nejlépe připravit. Probereme situace a intervence, které mohou během porodu nastat, řekneme si všechna pro a proti a možná alternativní řešení. Ukážeme si polohy, které podpoří porodní děj, uleví vám od bolesti a usnadní samotný porod. Díky mé přípravě půjdete k porodu bez obav a budete vědět, jak mít porodní děj plně ve svých rukou.

Poradenství a péče při nevhodné pozici plodu a potermínovém těhotenství

Uběhl 30. týden těhotenství a vaše miminko stále není otočené hlavičkou dolů? Nebo máte obavu z přenášení a možného vyvolávání porodu? Jste už po termínu porodu a stále se nic neděje? Pak není na co čekat. Jemnými technikami vám mohu pomoci tuto situaci změnit. Základ péče tvoří podpora správného držení těla a uvolnění vazů v oblasti hrudníku, bříška a pánve pomocí mexického šátku rebozo a techniky spinning babies. K tomu připojuji např. tejpování, akupresuru, aromaterapii, moxování a bylinnou terapii.

Asistence při zpracování placenty

Placenta je velmi důležitý orgán pro život miminka, přesto je k ní často přistupováno jako k odpadu. Placenta přitom obsahuje vitamíny, minerály a přirozené hormony, které si i po vypuzení uchovává. Její konzumace napomáhá lepšímu zotavení a vyrovnává náhlý prudký pokles hormonů spojený s porodem. Dokáže účinně podpořit tvorbu mateřského mléka a působí také jako prevence poporodních depresí. Zajímají vás možnosti zpracování? Neváhejte mně kontaktovat.

Péče o jizvu po císařském řezu

Císařským řezem u nás v současné době porodí každá čtvrtá žena. Během operace dochází k porušení několika vrstev tkání, ty pak mají tendenci se slepovat a i po letech působit potíže. S péčí o jizvu je proto vhodné začít co nejdříve po porodu, aby se zabránilo jejímu stahování a pnutí a co nejvíce se podpořila cirkulace krve a lymfy v této oblasti. Naučím vás, jak o jizvu komplexně a hloubkově pečovat, popovídáme si o průběhu porodu a řekneme si, co důležitého je třeba udělat pro zdravý průběh dalšího těhotenství a porodu.

Kojení a péče o dítě

Laktační poradenství

Kojení – věc, na kterou se při předporodní přípravě trochu zapomíná. Je to přece něco naprosto přirozeného, co budou řídit naše instinkty a příroda, řekne si mnoho žen. Cesta vedoucí ke spokojenému kojení však bývá mnohdy plná nástrah a překážek.

Cílem mé péče je pomoci ženám najít cestu ke svému vlastnímu zdraví a harmonii těla.

Dětské masáže – instruktáž

Jedná se o velmi jemnou a citlivou techniku vhodnou od narození. Jemné tahy podpoří prokrvení celého těla a tím i správnou činnost všech orgánů, dochází ke stimulaci svalstva a zlepšení koordinace pohybů. Pravidelná masáž může také zlepšit spánek miminka a pomoci při problémech s kolikou. Tato jednoduchá metoda se tak může stát vaším každodenním společným rituálem nebo vítaným pomocníkem ve chvílích, kdy bude vaše miminko v napětí a nepohodě.

Poradenství při zavádění příkrmů

Přemýšlíte, kdy a jak začít s přikrmováním vašeho miminka? Každý ve vašem okolí vám radí něco jiného a vy se ve všech doporučeních začínáte ztrácet? Společně probereme všechny možnosti, jak začít – jaké potraviny volit s ohledem na roční období a jejich dostupnost a kvalitu, jakým způsobem je správně připravovat, jak si ušetřit co nejvíce času při přípravě prvních příkrmů a jak poznat, že vaše miminko reaguje špatně na zaváděnou potravinu.

 

Poradenství v oblasti péče o pokožku miminka

Velké množství dětí už od narození trpí ekzémy, svěděním a olupováním pokožky. Příčin bývá mnoho a doporučovaných přípravků ještě více. Osobně zastávám názor, že méně je někdy více a ,,non toxic“ péče je to nejlepší, co můžete pokožce svého miminka dopřát.

Zdravá žena = zdravý cyklus = zdravé těhotenství a přirozený porod = zdravé mateřství.

Společně najdeme cestu, jak podpořit vaše zdraví.
Pomůžu vám pochopit, jak funguje vaše tělo a váš cyklus.
Budu vám oporou a průvodkyní na vaší cestě k mateřství.

Poskytuji komplexní a co nejvíce individualizovanou péči nejen v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí, ale můžete se na mě obrátit i v případě, že těhotenství teprve plánujete, nedaří se vám otěhotnět, či právě prožíváte ztrátu miminka.

Další služby

Ženská bylinná napářka

Jednoduchá procedura, která v sobě spojuje účinky aromaterapie, hydroterapie, fytoterapie a termoterapie. Napařováno je při ní ženské lůno – oblast pochvy, dělohy a celé malé pánve – teplá pára dokáže v těchto místech rozproudit tok krve a lymfy, vnitřně prohřát a uvolnit svalstvo. Je vhodná pro ženy všech věkových kategorií. Více o napářce na stránkách: www.steamy.cz

 

Bachovy květové esence

Bachovy esence jsou rostlinné kapky, které pomáhají harmonizovat psychiku a emoce a usnadní vám zvládání náročných situací. Jsou vhodné pro každého – bez obav je mohou užívat i děti a těhotné ženy. Kapky připravuji vždy na míru konkrétnímu člověku a jeho potížím. Výběr vhodných esenci provádím buď v rámci poskytovaných služeb, a nebo jako samostatnou službu (v tomto případě preferuji emailovou konzultaci, namíchaná lahvička následně k vyzvednutí v provozovně nebo zaslání poštou).

 

Metamorfní technika

Metamorfní technika je hluboká a zároveň jednoduchá a příjemná metoda pro uvolnění bloků vzniklých z traumat, strachů a stresů vytvořených při početí, v průběhu prenatálního vývoje a při porodu. Tyto bloky pak nevědomě ovlivňují naše zdraví, sebedůvěru, reakce na životní situace a vztahy k druhým lidem. Metamorfní technika se aplikuje prostřednictvím jemných dotyků na reflexních zónách chodidel, rukou a hlavy.

 

Prodej

  • Nobilis Tilia – přírodní aromaterapeutická kosmetika
  • Steamy – bylinné směsi a pomůcky pro ženskou bylinnou napářku

Zapůjčení

  • rebozo, podvazovací šátek
  • pomůcky pro ženskou bylinnou napářku
  • šátek na nošení dětí
  • kojenecká váha
  • odsávačka mateřského mléka

Budu vám oporou a průvodkyní na vaší cestě k mateřství.

Ceník mých služeb

Jsem nestátní zdravotnické zařízení.
Mnou poskytované služby nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou.
Přijímám pouze hotovost. Platba kartou není možná.

Každá objednaná návštěva, která nebyla zrušena alespoň 24 hodin předem, bude účtována v plné výši – výjimkou jsou pouze akutní situace (hospitalizace, porod).

Krátká konzultace 

30 minut
300 Kč

Zpracování placenty

od 1500 Kč
dle způsobu zpracování

Konzultace a ostatní služby

50 minut
550 Kč

Reference

Jak klienti vnímají mé služby?

Ráda bych Lucce poděkovala, že jsem se na ni i jako druhorodička mohla kdykoliv a s čímkoliv obrátit a využít jejího doprovodu k porodu. Když začaly první kontrakce, Lucka byla na telefonu. Snažila jsem se maximálně řídit jejími radami. Společně jsme načasovaly správnou dobu pro odjezd do porodnice a já prožila klidný a rychlý porod, který bych přála každé ženě.

Eliška Martinková

Máte zájem o mé služby? Neváhejte a kontaktujte mě

9 + 6 =